Войти

Авторизация

Имя пользователя
Пароль *
Запомнить меня

Краткий конспект подготовки к ЗНО по истории Украины №41 "Директорія УНР"

Підготовка до ЗНО. Історія України.
Конспект 41. Директорія УНР.


Утворення Директорії, її політичний курс.

Вересень 1918 р. – утворення Українського національного союзу (далі – УНС) на чолі з В. Винниченком та С. Петлюрою. УНС виступав проти окупаційної влади Центральних Держав та гетьманського режиму.
14 листопада 1918 р. – УНС утворив спеціальний тимчасовий орган – Директорію для керівництва повстанням проти гетьмана. Голова Директорії – В. Винниченко. Голова збройних сил – С. Петлюра.
Політичний курс Директорії.
1. Постанова про звільнення всіх призначених при гетьмані чиновників. Частину з них притягнули до судової відповідальності.
2. Намір ліквідації нетрудових господарств в селі, монастирського, церковного землеволодіння.
3. Намір позбавити промислову й аграрну буржуазію виборчих прав та планування установити в Україні національний варіант радянської влади.
4. Передача влади на місцях Трудовим радам селян, робітників та трудовій інтелігенції.
5. Законодавча влада в УНР мала належати Трудовому конгресові, який обиратиме населення без участі «поміщиків і капіталістів», до яких також зараховували національну інтелігенцію: адвокатів, лікарів, професуру, вчителів тощо.
  Цей політичний радикальний курс призвів до того, що Директорія залишилася без підтримки більшості спеціалістів, промисловців, чиновників державного апарату.
6. Аграрна реформа Директорії:
А. вилучення землі у поміщиків без викупу, але з компенсацією витрат на різноманітні (агротехнічні, меліоративні та ін.) вдосконалення, раніше проведені в маєтках. За землевласниками залишались будинки, де вони до цього жили, племінна худоба, виноградники тощо;
Б. недоторканність земель промислових підприємств і цукрових заводів, що належали промисловцям і поміщикам-цукрозаводчикам;
В. не підлягали конфіскації землі іноземних підданих.
7. Зовнішня політика:
А. Розширення міжнародних зв'язків УНР. Україну визнали Угорщина, Чехо-Словаччина, Голландія, Ватикан, Італія і ряд інших держав.
Б. Невдача в налагоджені нормальних відносин з Радянською Росією, державами Антанти, Польщею.

 

Інтервенція Антанти

16 листопада 1918 р. флот Антанти увійшов у Чорне море. До кінця грудня в чорноморських портах від Одеси до Новоросійська висадилися дивізії Антанти. Цей союз допомагав білогвардійцям в особі А. Денікіна. Антанта не визнавала владу П. Скоропадського, а згодом – і Директорії. Боротьбу проти Антанта розпочали більшовики й українські ліві есери. В. Винниченко та В. Чехівський виступали за союз з Радянською Росією, С. Петлюра – за союз з Антантою. У лютому 1919 р. війська Антанти показали свою неспроможність до бойових дій і в квітні 1919 р. залишили територію України.

 

Трудовий конгрес

Трудовий конгрес України (Конгрес трудового народу України; Всеукраїнський трудовий конгрес) – вищий тимчасовий законодавчий орган Української Народної Республіки у період Директорії УНР. Скликаний Директорією з метою організації влади в Україні та визначення форми державного правління після повалення влади гетьмана П. Скоропадського. Проходив у Києві 23-28 січня 1919. Враховуючи загострення воєнно-політичної ситуації Трудовий конгрес передав владу Директорії УНР.

 

Поразка Директорії

Причини:
1. протистояння між В.Винниченком та С. Петлюрою;
2. непослідовність політики Директорії;
3. поміщики й буржуазія були незадоволені політикою Директорії, яка відверто ігнорувала їхні станові інтереси;
4. ліквідація гетьманського державного апарату, неспроможність створити новий;
5. невдала зовнішня політика (поразкою завершилися переговори Директорії про мир з Росією; не вдалося домовитися про підтримку з боку країн Антанти).

Онлайн-тест підготовки до ЗНО з історії України №41 "Директорія УНР" 

Новости

Поздравляем всех посетителей нашего сайта с наступающими праздниками!От всего нашего коллектива желаем в Новом году свежих впечатлений, новых знаний, приятного...
Колектив Освітнього порталу "Внешколы" щиро вітає усіх освітян з Днем учителя! Шановні учителі, дякуємо Вам за вашу важливу і складну...

Топ-10

Постмайданное образование Вот уже в четвёртый раз мы составляем рейтинг школ Харькова по результатам сдачи внешнего независимого оценивания (ВНО или...

© 2013-2018, All rights reserved. Образовательный портал "ВнеШколы"