Войти

Авторизация

Имя пользователя
Пароль *
Запомнить меня

Лікарчук знову відповів на запитання абітурієнтів щодо ЗНО 2015 (2)

likarchuk10 грудня 2014 року у Міністерстві освіти і науки України пройшов вебінар за участю директора Українського центру оцінювання якості освіти Ігоря Лікарчука, під час якого в он-лайн режимі усі бажаючи отримали відповіді на свої запитання щодо складання тестів зовнішнього незалежного оцінювання та умов прийому до вищих навчальних закладів у 2015 році.

Відповідаючи на запитання вступників, Ігор Лікарчук зазначив, що, відповідно до Умов прийому 2015 року, вищі навчальні заклади України 16 грудня оприлюднять на своїх сайтах правила прийому. Кожний університет самостійно визначатиме перелік предметів, сертифікати ЗНО з яких абітурієнт повинен надати. Окрім цього, ВНЗ визначить тест зовнішнього незалежного оцінювання якого рівня – простого чи поглибленого – потрібно складати вступнику.

Під час вебінару Ігор Лікарчук повідомив, що, в порівнянні з минулим роком, програми ЗНО з 11 предметів залишилися без змін, а в програми з трьох предметів – внесені лише незначні зміни. За його словами, випускники минулих років, які вступатимуть до ВНЗ у 2015 році обов’язково складатимуть тести ЗНО.

Директор УЦОЯО наголосив, що складання тесту з української мови та літератури є обов’язковим для всіх абітурієнтів, незалежно від навчального закладу, до якого вони планують вступити. Ті абітурієнти, які не пройдуть пороговий бал з цього предмету – не зможуть стати студентами у 2015 році. Щодо порогового балу, Ігор Лікарчук зазначив, що він визначатиметься експертною комісією під час проведення тесту. Експертна комісія встановить кількість тестових балів, яку може набрати мінімально підготовлений абітурієнт. Нарахування балів проводитиметься за шкалою від 100 до 200, але 100 балів отримають тільки ті, хто подолає пороговий бал.

Під час вебінару Ігор Лікарчук також відповів на запитання випускників Донбасу. Він підкреслив, що на підконтрольних українській владі територіях Донецької та Луганської областей ЗНО буде проведено так само, як і у будь-якій іншій області України. Для тих учнів 11-х класів, які зараз закінчують навчання на територіях, не контрольованих українською армією, потрібно буде отримати український атестат про загальну середню освіту. Для цього потрібно буде звернутися у будь-який загальноосвітній заклад, розташований на території України, що сьогодні не є окупованою, і скласти у цьому закладі освіти державну підсумкову атестацію у формі екстернату. Тільки після отримання атестату державного зразка вступники зможуть зареєструватися на сайті Українського центру оцінювання якості освіти для складання ЗНО. Директор УЦОЯО також наголосив на тому, що будь-які документи з так званих ДНР та ЛНР не будуть визнаватися. Ігор Лікарчук повідомив, що зареєструватися для складання тестів ЗНО можна з 5 січня на сайті УЦОЯО.

Директор Українського центру оцінювання якості освіти наголосив, що майбутні абітурієнти з АР Крим, Донбасу матимуть такі ж права для складання тестів ЗНО, як і вступники з інших областей України, але обов’язково за наявності українського атестату про загальну середню освіту.

 

Нагадуємо, що про всі нововведення ЗНО ви можете дізнатися з нашого відеоблогу GоВНО.

 

Джерело: mon.gov.ua

Новости

Поздравляем всех посетителей нашего сайта с наступающими праздниками!От всего нашего коллектива желаем в Новом году свежих впечатлений, новых знаний, приятного...
Колектив Освітнього порталу "Внешколы" щиро вітає усіх освітян з Днем учителя! Шановні учителі, дякуємо Вам за вашу важливу і складну...

Топ-10

Постмайданное образование Вот уже в четвёртый раз мы составляем рейтинг школ Харькова по результатам сдачи внешнего независимого оценивания (ВНО или...

© 2013-2018, All rights reserved. Образовательный портал "ВнеШколы"