Войти

Авторизация

Имя пользователя
Пароль *
Запомнить меня

Краткий конспект подготовки к ЗНО по истории Украины №55 "Україна в умовах незалежності"

Підготовка до ЗНО. Історія України.
Конспект 55. Україна в умовах незалежності


Основні закони, прийняті в перші роки незалежності України:
Закон України «Про громадянство України» від 08.10.1991
Закон України «Про державний кордон України» від 04.11.1991
Закон України «Про Збройні Сили України» від 06.12.1991

 

Прийняття Конституції

  Конституційний процес – підготовка та прийняття Конституції України (1988 - 1996 рр.).
28 червня 1996 р. – прийняття Конституції України (Основного Закону держави). Конституція України набула чинності з дня її прийняття. Чинна Конституція України складається з 15 розділів. 161 стаття зібрана у 14 розділів, а XV розділ містить 16 перехідних положень. Тексту Конституції передує Преамбула. У Конституції України передбачена досить жорстка процедура внесення до неї змін та доповнень. Для схвалення відповідних змін до різних її розділів вимагається від 2/3 до 3/4 голосів від конституційного складу ВР України.
  Державний лад України: Україна - республіка за формою правління. Народ визнається носієм суверенітету і єдиним джерелом влади. Державна влада здійснюється на засадах її поділу на законодавчу (Верховна Рада України), виконавчу (Кабінет Міністрів України) та судову (система судів, прокуратури). Відповідні органи здійснюють свої повноваження у встановлених конституцією межах і відповідно до законів України. Україна є соціальною державою. У ст.3 конституції сформульовано принцип, за яким: «Людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю… Держава відповідає перед людиною за свою діяльність».
  Державна мова – українська.
  Державні символи – Державний Прапор України, Державний Герб України, Державний Гімн України.
  Президент України – голова держави, гарант Конституції.

 

Соціально-економічне становище республіки

Досягнення:
1 вересня 1996 р. – введено національну валюту – гривню
Створено багатоукладну економіку. Сформовано такі типи власності:
1. Державна;
2. Комунальна;
3. Приватна.
Багато підприємств вийшли на міжнародний рівень.
Конституція України гарантує свободу совісті та віросповідання, що сприяло встановленню релігійного плюралізму в країні.

 

Зовнішня політика України

1993 р. – схвалення Верховною Радою України «Основних напрямків зовнішньої політики України».
Україна стала членом таких міжнародних організацій:
1. 3 вересня 1992 – Міжнародний валютний фонд;
2. 8 лютого 1994 – Партнерство заради миру;
3. 1 січня 1995 – Організація з безпеки і співробітництва в Європі;
4. 9 листопада 1995 – Рада Європи;
5. 10 жовтня 1997 – ГУАМ – Організація за демократію та економічний розвиток;
6. 16 травня 2008 – Світова організація торгівлі.
Президенти України:
1. Кравчук Леонід Макарович (5 грудня 1991–19 липня 1994);
2. Кучма Леонід Данилович (19 липня 1994–23 січня 2005);
3. Ющенко Віктор Андрійович (23 січня 2005–25 лютого 2010);
4. Янукович Віктор Федорович (25 лютого 2010–22 лютого 2014);
5. в.о. Турчинов Олександр Валентинович (23 лютого 2014 – 7 червня 2014);
6. Порошенко Петро Олексійович (7 червня 2014 – нині діючий).

 

«Помаранчева революція»

Помаранчева революція – кампанія протестів, мітингів, пікетів, страйків та інших актів громадянської непокори в Україні, організована і проведена прихильниками Віктора Ющенка, основного кандидата від опозиції на президентських виборах у листопаді — грудні 2004 року, після оголошення Центральною виборчою комісією попередніх результатів, згідно до яких нібито переміг його суперник – Віктор Янукович. Акція почалася 22 листопада 2004, як реакція на масові фальсифікації, що вплинули на результат виборів.
  Вперше словосполучення «Помаранчева революція» в інтернет-просторі ймовірно вжив Олександр Сіромаха 25 жовтня 2004 року.

 

«Революція Гідності»

  Євромайдан (Єврореволюція, Революція гідності) – національно-патріотичні, протестні акції в Україні, передусім, проти корупції, свавілля правоохоронних органів та сил спецпризначення, а також на підтримку європейського вектора зовнішньої політики України. Протести розпочалися 21 листопада 2013 року як реакція на рішення Кабінету Міністрів України про призупинення процесу підготування до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом і значно поширилися після силового розгону демонстрації в Києві вночі 30 листопада.
  Один з результатів: усунення В. Януковича з поста Президента України, втеча за кордон колишнього президента і корумпованих чиновників з вищих ешелонів влади (М. Я. Азарова, В.П. Пшонки, В.Ю. Захарченка та ін.).


Розвиток культури України на сучасному етапі

  Проголошення незалежності України створили принципово нові умови для розвитку національної культури. Необхідно було перебороти негативну спадщину в сфері культури, що залишилася від радянських часів: партійно-класовий підхід до оцінок досягнень культури; русифікацію; залишковий принцип у фінансуванні культури. Головною метою культурного будівництва стало національно-культурне відродження України.
Освіта і наука:
Разом із державними з’являються приватні ліцеї, коледжі, гімназії.
Центром науки залишається Академія наук, якій надано у 1994 р. статус національної.
Музика:
Значними можна назвати досягнення у сфері пісенної творчості. У 2004 р. українська співачка Руслана Лижичко стала переможницею пісенного конкурсу «Євробачення». Значну популярність здобули естрадні співаки: І. Білик, Т. Повалій, Ані Лорак, О. Пономарьов, гурти «Океан Ельзи», «ВВ», «Друга Ріка», «ТНМК».
Література:
Відомі сучасні українські поети: Грицько Чубай, Олег Лишега, Віктор Неборак, Василь Герасим'юк, Оксана Забужко, Юрій Андрухович, Кость Москалець, Сергій Жадан тощо.
Провідні прозаїки: Валерій Шевчук, Володимир Діброва, Юрій Винничук, Ірена Карпа, Любко Дереш.
Сучасні драматурги: Олександр Ірванець, Лесь Подерв'янський, Олександр Гаврош.

Онлайн-тест підготовки до ЗНО з історії України №55 "Україна в умовах незалежності" 

Новости

Поздравляем всех посетителей нашего сайта с наступающими праздниками!От всего нашего коллектива желаем в Новом году свежих впечатлений, новых знаний, приятного...
Колектив Освітнього порталу "Внешколы" щиро вітає усіх освітян з Днем учителя! Шановні учителі, дякуємо Вам за вашу важливу і складну...

Топ-10

Постмайданное образование Вот уже в четвёртый раз мы составляем рейтинг школ Харькова по результатам сдачи внешнего независимого оценивания (ВНО или...

© 2013-2018, All rights reserved. Образовательный портал "ВнеШколы"