Войти

Авторизация

Имя пользователя
Пароль *
Запомнить меня

Краткий конспект подготовки к ЗНО по истории Украины №38 "Війна радянської Росії з УНР"

Підготовка до ЗНО. Історія України.
Конспект 38. Війна радянської Росії з УНР

 

Прихід більшовиків до влади в Росії

7 листопада (25 жовтня) 1917 р. більшовики захопили владу в Петрограді. Так розпочалася Жовтнева революція (Жовтневий переворот).
Більшовиками було прийнято:
1. Декрет про мир, який закликав до миру без анексій та контрибуцій, до невтручання у внутрішні справи інших держав, поваги до їхніх (держав) незалежності й суверенітету,
2. Декрет про землю, який передбачав конфіскацію земель у великих землевласників і передачу їх селянам.
Після перемоги у Петрограді більшовики створили новий уряд – Раду народних комісарів (Раднарком, РНК) на чолі з В. Леніним.
Більшовицький уряд видав низку нових декретів:
1. про відділення Церкви від держави,
2. декрет про ліквідацію козацтва .
3. Декларація прав народів Росії, яка проголошувала повну рівноправність народів, їхнє право на самовизначення аж до відділення.
Був розпочатий «червоний терор», було прийнято постанову Раднаркому про Надзвичайну Комісію (НК), яка надавала насильницькій політиці офіційного характеру.

 

Перший Всеукраїнський з’їзд рад у Києві

Всеукраїнський з'їзд рад у Києві – з'їзд рад селянських, робітничих і солдатських депутатів, що відбувався 4 (17) грудня – 6 (19) грудня 1917 року в Києві і був скликаний за ініціативою більшовиків, які прагнули мирним шляхом переобрати склад і керівництво Української Центральної Ради або передати владу радам. Завершився підтримкою чинної Центральної Ради і її курсу, проголошеному в ІІІ Універсалі.

 

Проголошення у Харкові радянської влади

9 – 10 грудня 1917 р. більшовицькі делегати з Києва переїхали до Харкова, де була встановлена Радянська влада і працював обласний з’їзд Рад. 12 грудня 1917 р. у Харкові було проведено І Всеукраїнський з’їзд Рад. На цьому з’їзді в Україні проголошується Радянська влада.
З'їзд рад у Харкові був важливий для Раднаркому як місце створення українського більшовицького уряду на противагу Генеральному Секретаріату Центральної Ради. Це призвело до розколу серед українців, оскільки одні підтримували більшовиків, а інші – Центральну Раду. 12 грудня 1917 р. з'їзд проголосив Україну республікою рад робітничих, солдатських і селянських депутатів. Це рішення поклало початок перебудові політичного, економічного і культурного життя України на ідеологічних засадах більшовизму.
На Харківському з'їзді було обрано:
1. Центральний Виконавчий Комітет рад України, який оголошувався вищою державною владою в республіці у період між з'їздами рад.. Очолив ЦВК Рад України Ю. Медведєв, котрого у березні 1918 р. заступив В. Затонський.
2. ЦВК створив уряд  Народний Секретаріат.

Онлайн-тест підготовки до ЗНО з історії України №38 "Війна радянської Росії з УНР" 

Новости

Поздравляем всех посетителей нашего сайта с наступающими праздниками!От всего нашего коллектива желаем в Новом году свежих впечатлений, новых знаний, приятного...
Колектив Освітнього порталу "Внешколы" щиро вітає усіх освітян з Днем учителя! Шановні учителі, дякуємо Вам за вашу важливу і складну...

Топ-10

Постмайданное образование Вот уже в четвёртый раз мы составляем рейтинг школ Харькова по результатам сдачи внешнего независимого оценивания (ВНО или...

© 2013-2018, All rights reserved. Образовательный портал "ВнеШколы"